MAVİ BETON WOOL

MAVİ BETON WOOL Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli, statik hesaba göre gerekli kesit boylarına sahip çelik karkas ile desteklenerek, taş yünü uygulaması yapılan prekast dış cephe kaplama ürünüdür. Bu ürün özel kanal tipli ankraj malzemeleri ile binaya tespit edilerek montajı yapılır.

MAVİ BETON WOOL ürünümüzde muadillerine göre % 50 daha hafif fakat ısı,ses ve yangın izolasyonuna sahip alüminyum folyolu taş yünü kullanılmaktadır. Taş yününün 1000°C üzerindeki ısı karşısında dayanıklılığı en önemli özelliklerindendir. Düzgün uygulandığı taktirde, insan hayatını kurtarmaya gerekli olabilecek değerli dakikaları kazandıracak yangın güvenliği vazifesi görür. Dolayısıyla, MAVİ BETON WOOL A1 yanmazlık sınıfına sahiptir. Taş yününün ısı iletkenlik değerinin çok düşük olmasından dolayı İyi bir ısı yalıtım malzemesidir. MAVİ BETON WOOL ürünümüzde kullanılan taş yünü çapraz geçişli sayısız elyaftan oluşan yapısı nedeniyle iyi bir ses ve titreşim izolasyonu sağlar. Ayrıca buharı geçiren yapısı nemi binanızda tutmaz ve konforlu yaşam alanları sağlar.

Mavi Beton Wool Kesit

Fiber takviyeli beton cephe panellerinin ısı yalıtımında, taşyünü ve köpük beton uygulamaları yapılabilmektedir.

Dayanıklı Prekast Cephe Kaplama

DAYANIKLI

Prekast cephe panelleri, piyasadaki dış cephe kaplama sistemlerine göre oldukça dayanıklıdır. Ayrıca deprem anında bağımsız hareket ettiklerinden yük dağılımının eşit oranda paylaşımını sağlar.

Sanatsal Tasarım Prekast

SANATSAL TASARIM

Fabrika ortamında önceden dökülen fiber takviyeli beton ürünleri, mimarların her istediği tasarıma uyarlanacak şekilde üretilebilmektedir. Bu da sanatsal tasarımların önünü açmaktadır.

Prekast ısı ve ses yalıtımı

YÜKSEK ISI VE SES YALITIMI

A1 sınıfı yanmaz materyalden üretilen prekast cephe panelleri, içerisine uygulanan farklı izolasyon çeşitleriyle hep ısıya hem de sese karşı yüksek yalıtım sağlayacak şekilde oluşturulmaktadır.

Temizlik ve Kolay Bakım Prekast

TEMİZ ve KOLAY BAKIM

Doğal kırık beyaz rengi ile her zaman temiz gözüken prekast cephe kaplamaları, olumsuz hava şartlarının etkisi ile diğer dış cephe kaplama çeşitleri gibi renk değişimine uğramaz, solmaz, kararmaz.